Türkiye
TURİZM VERİ ATLASI

81 il turizm verileri

Her il için ayrı sayfada: yıllık ve aylık ziyaretçi serileri, konaklama kapasitesi, Destinasyon Mükemmellik Endeksi (DEİ) ve bağlantısallık endeksleri, ilçe verileri ve il turizm ekonomisi model tahmini. Skorlar türetilmiş göstergedir; A–E sınıfı editoryal sınıflamadır.

81 il · alfabetik sıralı · başlıklardaki rozetler veri niteliğini gösterir
İlSınıf Editoryal sınıflamaDEI Türetilmiş göstergeSıraGeliş (son yıl) Resmî veriGeceleme Resmî veriBağlantısallık Türetilmiş gösterge
AdanaC60,117914.1771.507.22167,9
AdıyamanD37,369114.429164.66861,5
AfyonkarahisarB64,79827.4121.707.09860,0
AğrıE33,673207.566469.81951,7
AksarayD38,066136.053234.72332,8
AmasyaD49,242233.854296.98257,6
AnkaraB72,123.661.8916.175.71891,8
AntalyaA68,7530.763.631111.340.63467,1
ArdahanD38,46552.910156.44425,2
ArtvinD46,951232.577375.52545,5
AydınB66,182.506.1807.104.91954,7
BalıkesirC59,6191.569.9033.411.87266,8
BartınD47,149192.541314.62634,0
BatmanD41,661122.767284.75061,4
BayburtD39,56432.41163.97825,9
BilecikC52,634108.475242.71249,7
BingölE22,48055.48980.96957,0
BitlisE27,77690.990129.06038,6
BoluC62,013395.822655.77034,7
BurdurD47,050141.610219.12540,7
BursaA69,141.761.0532.949.38560,3
ÇanakkaleB61,9151.060.3341.902.89357,0
ÇankırıD47,24886.851169.68140,5
ÇorumC48,246154.426245.45230,7
DenizliB64,1101.213.0311.780.92765,7
DiyarbakırC51,039608.869993.18769,2
DüzceD45,754194.206340.29432,6
EdirneB60,916792.3761.421.45343,3
ElazığD48,444262.503448.15263,5
ErzincanC48,245165.997310.32961,8
ErzurumC50,241395.042748.69467,6
EskişehirC66,56692.3721.137.33769,8
GaziantepB57,4261.042.8441.508.29572,3
GiresunD43,957204.979346.26451,9
GümüşhaneE26,87733.10947.78927,4
HakkariE19,98157.02978.73645,0
HatayC48,543472.999942.13065,6
IğdırE26,17865.25282.73247,2
IspartaC56,227257.081363.10254,7
İstanbulA78,3118.095.34640.105.28990,6
İzmirA70,234.198.0538.407.20380,4
KahramanmaraşD40,562195.542378.37265,7
KarabükB59,521203.169272.31742,5
KaramanD44,65695.072148.16644,4
KarsC46,852216.326376.76261,0
KastamonuC54,730246.451391.49543,3
KayseriC59,522622.8971.116.36569,3
KilisD43,45814.45123.21728,8
KırıkkaleD37,46755.65975.84649,5
KırklareliC51,536277.366531.99039,6
KırşehirC37,46864.515103.32530,7
KocaeliC66,371.074.6651.909.58365,7
KonyaB61,9141.030.2251.512.02478,8
KütahyaB59,323311.394619.84557,8
MalatyaC50,540211.889331.91865,3
ManisaC57,624457.154798.91947,9
MardinC47,247513.545855.33963,7
MersinC55,8281.277.3762.597.18470,4
MuğlaA62,6129.129.86724.669.49066,7
MuşE29,57578.294267.23460,0
NevşehirA59,6202.110.3464.105.89858,8
NiğdeD40,063153.303271.86242,8
OrduD46,453422.241626.38752,5
OsmaniyeD36,67060.82793.10441,0
RizeC52,235284.725478.58351,0
SakaryaC57,625794.7271.503.67952,8
SamsunD54,231632.1421.012.85768,0
ŞanlıurfaD35,372522.591789.61059,6
SiirtE24,67944.74374.84553,9
SinopD42,960134.422272.59547,1
ŞırnakD36,471217.601301.08450,2
SivasC53,232320.164501.93872,7
TekirdağC52,833388.910784.52259,0
TokatC51,238249.935444.85159,6
TrabzonB63,4111.110.6572.353.70660,1
TunceliD32,37438.915101.47724,9
UşakD51,437147.092233.29854,8
VanD44,655420.725818.61466,6
YalovaC59,918369.625796.26537,3
YozgatD42,95993.868174.61248,4
ZonguldakC55,329213.361338.36857,4

Türkiye Turizm Veri Atlası hesaplaması — kaynaklar: Kültür ve Turizm Bakanlığı konaklama istatistikleri, Atlas bağlantısallık modeli, Karayolları Genel Müdürlüğü yol ağı, Atlas Destinasyon Mükemmellik Endeksi modeli, TÜİK nüfus — son veri yılı: 2025

Kaynak: KTB konaklama istatistikleri; DEI ve bağlantısallık Atlas hesabıdır. Üretim: 21.10.2026 · Veri sürümü: v34.201.